Mēbeļu tīrīšana ziemā

Mēbeļu tīrīšana ziemā

Mēbeļu tīrīšana ziemā.

Vai ziemas apstākļi var ietekmēt mēbeļu tīrīšanas procesu un rezultātu?

Šo jautājumu bieži dzirdam no klientu puses. Un pārsvarā lielākā daļa uztraucas par žūšanas laiku un vai mēbeles nesāks pelēt?

Svarīgi ir ņemt vērā kādos apstākļos Jūs taisaties veikt mēbeļu tīrīšanu. Ja tās ir apsildāmas iekštelpas, kurās temperatūra ir vismaz 20 grādi, tad par žūšanu vai pelējumu nebūtu jāsatraucas, žūšanas laiks šādos apstākļos ir 5-12h.

Lai gan ir klienti, kuri ir gatavi tīrīt savus auto salonus vai vasaras mēbeļu komplektus, kaut kur piemājas šķūnītī vai neapsildāmā garažā. Un šeit var parādīties problēmas gan ar žūšanas laika palielināšanos, gan retākos gadījumos ar pelējumu.

  1. Žūšanas Laiks:  Zemās temperatūrās žūšanas laiks var būt pagarināts, jo samazinās iztvaikošanas ātrums. Ja telpās ir vismaz pāris grādi virs 0, tad virsma izžūs, bet tas prasīs daudz ilgāku laiku un svarīgi šādos apstākļos ir nodrošināt gaisa cirkulāciju, lai žūstošās virsmas nesasmok un, lai uz tām neveidotos pelējums. 

  2. Pelējums: Ziemas apstākļos apsildāmās iekštelpās pelējums neveidosies (izņēmums var būt telpas, kurās ikdienā ir augsts mitruma līmenis un tas var ietekmēt žūšanu). Pareizos apstākļos pelējums sāks dīgt un augt 24 stundas pēc saskares ar mitruma avotu.  Ja mēs virsmas tīram siltā telpā, tad par šo problēmu mēs varam nesatraukties.  
  3. Papildus vēdināšana. Šis ir veids kā paātrināt žūšanu. Viens variants ir atvērt logu vēdināšanas režīmā, lai kaut un neilgu brīdi telpā notiek gaisa kustība. Otrs variants, lai ziemas apstākļos nezaudētu telpas siltumu ir izmantot kaut visvienkāršāko ventilatoru, kuru vasarā izmantojam, lai atvēsinātos.  

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart